2019 - SEP_OT

Przejdź do treści

2019

Z życia oddziału
==================================================================================
26.03.2019r.
W siedzibie Hurtowni Materiałów Elektrycznych „MEGA” Tarnów ul. Towarowa 11 odbędzie się w godz. 9.00 - 11.00 prezentacja firmy ANLUX producenta osprzątu elektrycznego  nt:
"Nowości asortymentowych firmy ANLUX".
Organizatorem prezentacji było SEP koło numer 10.
Plakat ANLUXFirma Anlux istnieje od 1995 roku i zajmuje się produkcją energooszczędnych elementów oświetleniowych. W asortymencie sklepu mogą Państwo znaleźć szereg produktów, które wykorzystacie we własnym domu. Jednym z podstawowych artykułów przedsiębiorstwa Anlux są źródła światła LED.
W naszym sklepie znajdziesz naświetlacze LED z czujnikiem ruchu, które idealnie sprawdzą się jako oświetlenie przed dom czy podjazd do garażu. Do oświetlenia tarasu czy pod ganek polecamy plafony hermetyczne LED BARI z czujnikiem ruchu. Producent Anlux oferuje rozwiąznaia nie tylko do domu - szeroka gama produktów z branży oświetlenia przemysłowego zaczynając od opraw liniowych LED IP65 kończąc na oprawach LED High-Bay z serii TUNG, TANT i o wysokiej sprawności 140 lm/W serii Highbay LED IRID.
==================================================================================
Zarządu Tarnowskiego Oddziału SEP zorganizował konferencję  "Rozwiązania typu Smart Grid w sieciach dystrybucyjnych"  która odbyła się w środę 20.03.2019 r. od godz. 9:00 w Tarnowie ul. Lwowska - TAURON Sala Błękitna.

Plakat Elektroinstalator

Większa stabilność sieci
Wymogi rozdziału energii w warunkach użytkowania, funkcjonalność i struktu- ry stale się zmieniają. Sieci zasilania podlegają poważnym zmianom przepływu energii z powodu odnawialnych źródeł energii. W przyszłości sieci te będą też obciążone pojazdami elektrycznymi pobierającymi prąd w stacjach ładujących.
Przejrzyste przepływy energii to warunek wstępny stabilności inteligentnych sieci. Odpowiednio do tego rzeczywiste sta- ny sieci muszą być łączone w inteligentny sposób, żeby do- pasować zasilanie i zapotrzebowanie. Jest to niezwykle istot- ne w celu zbilansowania silnie wahających się przepływów energii  powodowanych   przez zmienne źródła zasilania z jednej strony i szczyty zużycia powodowane przez stale rosnącą ilość pojazdów elektrycznych pobierających prąd do ładowania z drugiej strony.
W celu umożliwienia operatorom sieci zapewnienia nieza- wodności sieci dystrybucyjnych oraz w celu dokonania wy- dajnych kosztowo dostosowań infrastruktury konieczny jest stały pomiar i monitorowanie obciążeń dynamicznych w sie- ciach dystrybucyjnych. Przy pomocy Modułu Interfejsu Smart Grid (sieci inteligentnej), punkty pomiarowe można łatwo i tanio implementować jako punkty strategiczne w sieciach dystrybucyjnych.

Kompaktowe i modułowe
W przyszłości operatorzy sieci, firmy przemysłowe i jed- nostki zarządzające obiektami będą zależne od ciągłej dostępności wartości pomiarowych i danych dotyczących obciążeń ich sieci dystrybucyjnych w celu zapewnienia niezawodnego działania. Dane te muszą być dostarczane w czasie nieomal rzeczywistym, żeby można było wyko- nywać pomiary kontrolne, zwłaszcza w gorących punk- tach, takich jak lokalne stacje sieciowe.
Spełnienie  tego  wyzwania  wymaga  przetestowanych i sprawdzonych rozwiązań: prostego montażu w istnie- jących systemach bez przerw w zasilaniu, elastyczności w zakresie ilości punktów pomiarowych, jak również sprzętu, który może być obsługiwany bez wcześniejszego obszernego szkolenia. Przez Moduł Interfejsu Smart Grid (z angielskiego Smart Grid Interface Module - SGIM) firma EFEN opracowała modułowy system zbierania pa- rametrów elektrycznych i innych parametrów fizycznych w szafkach rozdzielczych oraz rozdzielniach kablowych.
E
lastyczne i rozbudowywalne
Poza elementem zasilającym i procesorem można opcjo- nalnie skonfigurować inne funkcje. W obudowie modułu zatrzaskowego można zainstalować do 5 modułów po- miarowych do monitorowania 3-fazowego oraz do 10 przyłączy niskiego napięcia. Dodatkowo dostępne są trzy gniazda wtykowe do modułów uniwersalnych, takich jak interfejsy GSM albo OFC albo moduły I/O ze stykami bezpotencjałowymi.

Kompaktowe i dokładne
Cewki Rogowskiego dają znaczne korzyści przy ograni- czonym miejscu na bieżący pomiar. Kompaktowe wymia- ry i prosty montaż przy pomocy opasek zaciskowych do linii zasilania albo szyn bardzo skracają czas i nakład pra- cy podczas modernizacji. Ponieważ cewki Rogowskiego nie wykazują efektu nasycenia, to można mierzyć szeroki zakres prądów pierwotnych bez wpływu na dokładność. Cewki te odpowiadają klasie dokładności 1 zgodnie z EN 61869, eliminując w ten sposób potrzebę kalibracji cewki i modułu pomiarowego.

Inteligentny montaż
Prosta instalacja
Dzięki swojej podstawie montażowej Moduł Interfejsu Smart Grid można łatwo zainstalować w istniejących szafkach rozdzielczych albo  w  nowych  systemach w celu zapewnienia, że sprzęt będzie przygotowany do przyszłych potrzeb. Obudowa modułu zawierająca modułową elektronikę pomiarową może być łatwo wstawiona w podstawę montażową i można ją też bez większego wysiłku usunąć.
Przy zmodernizowaniu istniejących systemów Moduł Interfejsu Smart Grid wyraźnie przewyższa konwencjonalne systemy dzięki łatwemu monta- żowi i instalacji.
SGIM można zamontować na szynie pod napię- ciem bez ryzyka przypadkowego zwarcia. Po pro- stu zainstaluj podstawę montażową na szynie. Nie ma potrzeby odłączania zasilania systemu


==================================================================================
26.02.2019r.
W siedzibie Hurtowni Materiałów Elektrycznych „MEGA” Tarnów ul. Towarowa 11 odbyła się w godz. 9.00 - 11.00 prezentacja firmy MILOO LIGHTING producenta osprzątu elektrycznego  nt:
"Nowości asortymentowych firmy MILOO LIGHTING".
Organizatorem prezentacji było SEP koło numer 10.
Plakat MILOO LIGHTING


MILOO LIGHTING  - Nie ważne co potrzebujesz oświetlić biuro, sklep, magazyn, hale produkcyjną...
 Jesteśmy jedną z wiodących polskich firm zajmujących się produkcją  oświetlenia LED oraz rozwojem komercyjnych badań nad tą innowacyjną  technologią. W strukturze korporacyjnej Miloo Electronics to właśnie  innowacja odgrywa kluczową rolę. Jest bazą do tworzenia niezawodnych i  wydajnych produktów idealnie dopasowanych do oczekiwań i potrzeb naszych  Klientów.

==================================================================================
29.01.2019r.
W siedzibie Hurtowni Materiałów Elektrycznych „MEGA” Tarnów ul. Towarowa 11 odbyła się w godz. 9.00 - 11.00 prezentacja firmy HENSEL producenta osprzątu elektrycznego  nt:
"Nowości asortymentowych firmy HENSEL".
Organizatorem prezentacji było SEP koło numer 10.
Plakat HENSEL

Firma Hensel jest wiodącym producentem innowacyjnych systemów
elektroinstalacyjnych  i rozdziału energii. Założona w roku 1931, jest obecnie reprezentowana w  wielu krajach na świecie i zatrudnia około 820 pracowników, z czego 570  w Niemczech.
Centrala firmy w Lennestadt w Niemczech wraz z dobrze  rozwiniętą siecią oddziałów i agentów zapewniają nieprzerwaną, silną  obecność na międzynarodowym rynku.
Tam, gdzie otaczające środowisko, kurz i  wilgoć wymagają zastosowania wysokiej klasy technologii montażu, Hensel  ze swoimi innowacyjnymi rozwiązaniami umożliwia niezawodną i bezpieczną  dystrybucję energii.
Szeroka gama nowoczesnych systemów  elektroinstalacyjnych i rozdziału energii dla krajowych i  międzynarodowych zastosowań doprowadziła firmę Hensel do pozycji jednego  z liderów w dziedzinie dystrybucji energii elektrycznej niskiego  napięcia.
                    
                    
                                              
                          Produkty elektrotechniczne najwyższej jakości i niezawodności                        
                                          
                    
                      
                        
                          
                                                      
                        
                      
                      
                        
                          
Tam, gdzie  zapylenie i wilgoć wpływają na funkcjonowanie instalacji elektrycznej,  jedynie produkty najwyższej jakości, spełniające normy powinny być  stosowane w celu zagwarantowania niezawodnej i bezpiecznej dystrybucji  energii elektrycznej.

Wysokie standardy jakości gwarantują naszym klientom przewagę konkurencyjną również w przyszłości.
Cała baza produkcyjna firmy Hensel jest certyfikowana i spełnia wymagania  
DIN-ISO 9001-2008.
  • Wewnętrzne zarządzanie jakością
  • Zaawansowane metody kontroli
                        
Wróć do spisu treści