Szkolenie w zakresie Magazynów energii elektrycznej

Koło SEP nr 1 przy TAURON Dystrybucja S.A. Oddział w Tarnowie

serdecznie zaprasza wszystkich chętnych na szkolenie w zakresie Magazynów energii elektrycznej.

Szkolenie jest skierowane dla wszystkich osób mających styczność z coraz częściej spotykanymi problemami oraz pytaniami wynikającymi z zastosowania magazynów energii elektrycznej.

Miejsce i termin szkolenia:

Miejsce: Niebieska sala – TAURON Dystrybucja S.A. Oddział Tarnów, ul. Lwowska 72-96b, 33-100 Tarnów

Termin: 28.09.2022r. godzina od 10.00 do 14.00.

Zapisy: proszę o zapisy w formie mailowej lub telefonicznej do 26.09.2022r. na adres: mateusz.boruch@tauron-dystrybucja.pl lub tel: 571 665 877.

Tematyka szkolenia:

Część 1

Wpływ wymagań formalnych wynikających z kodeksu NCR fG na projektowanie instalacji PV. Inercja obiektów i możliwości sterowania. Optymalizacja wykorzystania przyłącza.

– zastosowanie strażnika mocy w przypadku instalacji podłączonych do sieci SN i WN,

– czy należy dublować moc jeśli magazyn ma wspomagać instalację fotowoltaiczną?

Cześć 2

Wpływ magazynu energii na prace sieci OSD,

– ogólna charakterystyka, zasada działania i oddziaływania magazynów energii.

Część 3

Magazyny w rynku zastosowań przydomowych, możliwości ograniczenia ilości wyłączeń

– rozwiązanie na niskim napięciu odnośnie regulacji napięcia w celu unikania wyłączania się falowników.

Szkolenie będzie prowadzone przez specjalistów firmy HUAWEI

W dniu 28 września 2022 roku w „Sali Błękitnej” w siedzibie TAURON Dystrybucja S.A. Oddział Tarnów (OTR), na zaproszenie Koła nr 1 działającego przy OTR, firma HUAWEI przeprowadziła szkolenie poprowadzone przez Pana  Marcina Kłomskiego oraz Pana Rafała Niestępskiego.

Tematem spotkania było zaprezentowanie możliwości oraz problemów spowodowanych przyłączaniem magazynów energii do sieci OSD. Konferencja składała się z 3 części. W pierwszej zostały omówione wymagania formalne wynikające z kodeksu NCR fG, zastosowanie „strażnika mocy” w postaci magazynu energii. Pod dyskusję został poddany temat dublowania mocy generowanej przez magazyn energii oraz mocy z instalacji fotowoltaicznej wyprowadzanej z jednej inwestycji. Druga część polegała na omówieniu ogólnej charakterystyki magazynu energii wraz z wpływem magazynów na pracę sieci OSD. Ostatnia trzecia część omawiała zastosowanie magazynów energii dla rozwiązań domowych wraz z możliwością wykorzystania ich w celu ograniczeń wyłączania się falowników fotowoltaicznych spowodowanego za wysokim napięciem w instalacji.

Szkolenie zgromadziło ponad 30 słuchaczy – pracowników OTR, którzy w codziennej pracy zawodowej mają styczność z tego rodzaju tematami.

Ostatnie wpisy

Wpisz powyżej słowa kluczowe i naciśnij Enter, aby wyszukać. Naciśnij Esc, aby anulować wyszukiwanie.

Powrót do góry