Szkolney Festiwal Nauki E(x)plory 2023

W dniu 12.12.0223 r. odbyła się kolejna edycja „Szkolnego Festiwalu Nauki E(x)plory 2023” zorganizowana przez Zespół Szkół  Mechaniczno – Elektrycznych w Tarnowie.

W ramach Festiwalu odbywały się liczne prelekcje wykładowców wyższych uczelni oraz przeprowadzony został konkurs projektów naukowych przygotowanych przez uczniów ZSME. Do konkursu zostało zgłoszonych 20 projektów o różnorodnej tematyce, które były oceniane przez jury w skład którego wchodził m.in. przedstawicie OT SEP kol. Grzegorz Bosowski.

Z grona zgłoszonych projektów, do kolejnego etapu jury  nominowało cztery najciekawsze. Podobnie jak w latach poprzednich, Tarnowski Oddział SEP  ufundowała nagrodę specjalną dla jednego z projektów. Została ona przyznana projektowi pn. „Easy assembly of E-bike”, który zakłada skonstruowanie uniwersalnego, łatwego w montażu i demontażu napędu do wielu typów roweru. Autorami projektu są uczniowie Kacper Piotrowski i Karol Wielbłąd przygotowanego pod opieką  nauczyciela Łukasz Chlastawy. Ponieważ projekt ten został również nominowany do kolejnego etapu E(x)plory, to jego autorzy będą mieli możliwość jego rozwijania i udoskonalania.

Więcej o Szkolnym Festiwalu Nauki E(x)plory 2023 znajdziesz na stronie:  https://zsme.tarnow.pl/wp/category/aktualnosci/competitions/

Ostatnie wpisy

Wpisz powyżej słowa kluczowe i naciśnij Enter, aby wyszukać. Naciśnij Esc, aby anulować wyszukiwanie.

Powrót do góry