Inauguracja roku akademickiego 2023/2024 w Akademii Tarnowskiej

2.10.2023 r w auli im. Jana Szczepanika Akademii Tarnowskiej miała miejsce 26. inauguracja roku akademickiego. Uroczystość otworzyła JM Rektor Akademii Tarnowskiej dr hab. Małgorzata Kołpa, prof. Uczelni, która podkreśliła zmianę w dniu 1.07.2023 r. statusu z uczelni z zawodowej na Akademię.

Istotnym przedsięwzięciem Uczelni są starania i uzyskanie zgody na  prowadzenie w Akademii Tarnowskiej kierunku lekarskiego, na który zostanie otwarta rekrutacja na rok akademicki 2024/2025.

W trakcie uroczystości głos zabierali Przewodniczący Rady Uczelni, Przewodniczący Rady Uczelnianej Samorządu Studentów, parlamentarzyści, samorządowcy, przyjaciele Uczelni. Następnie wręczono medale i odznaczenia.

Szczególną częścią inauguracji było włączenie w poczet studentów Akademii Tarnowskiej nowych studentów. Jak powiedziała prorektor ds. Studenckich i Dydaktyki dr Małgorzatę Martowicz, w tym roku jest ich blisko 1600. Nowo immatrykulowani złożyli uroczyste ślubowanie.

Wykład inauguracyjny „Więcej nadziei… O stresie i nowych szansach na zdrowie” wygłosiła  prof. dr hab. n. med. Jadwiga Jośko-Ochojska.

Uroczystość uświetnił chór SOLski, który wykonał „Gaude Mater Polonia”, Mazurka Dąbrowskiego i „Gaudeamus Igitur”.

 

 

W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście, studenci i pracownicy Akademii Tarnowskiej. Tarnowski Oddział SEP reprezentowali Antoni Maziarka, Krzysztof Mikulski i Władysław Łabuz.

Ostatnie wpisy

Wpisz powyżej słowa kluczowe i naciśnij Enter, aby wyszukać. Naciśnij Esc, aby anulować wyszukiwanie.

Powrót do góry