2022
Srona główna
=======================================================================================
20.12.2022r.
W dniu 20.12.2021 odbyło się spotkanie Świąteczno-Noworoczne połączone z posiedzeniem Zarządu Oddziału o godz. 16.30 w Hotelu Krzyskim
Porządek posiedzenia Zarządu w rozszerzonym składzie w dniu 20.12.2021 r.
1. Otwarcie posiedzenia
2. Pzyjęcie porządku obrad
3. Przyjęcie człona wspierającego
4. Prognoza wykonania budżetu za 12 miesiecy 2022 r.
5. Informacje o poszczególnych działaniach statutowych i gospodarczych w 2022 r.
6. Przyjęcie planu pracy i budżetu na 2023r.
7. Sprawy różne.
=======================================================================================================================
NAUCZYCIELKA ZSME LAUREATKĄ OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU O TYTUŁ WYRÓŻNIAJĄCEGO SIĘ NAUCZUCIELA , OPIEKUNA I SOJUSZNIKA MŁODZIEŻY.
Stowarzyszenie Elektryków Polskich od 2007r. rokrocznie organizuje OGÓLNOPOLSKI KONKURS O TYTUŁ WYRÓŻNIAJĄCEGO SIĘ NAUCZYCIELA, OPIEKUNA I SOJUSZNIKA MŁODZIEŻY.
Konkurs ten dedykowany jest zarówno nauczycielom szkół ponadpodstawowych , jak i nauczycielom akademickim. Poza osiągnięciami zawodowymi , nominowany musi być członkiem SEP i wykazać się również działalnością na rzecz SEP. Do tego wyróżnienia nominuje nauczycieli Koło i Oddział SEP, którego członkiem jest nominowany. W Polsce jest 50 Oddziałów SEP i wielokrotnie więcej Kół . Konkurencja jest więc duża.
Tegoroczną LAUREATKĄ KONKURSU O TYTUŁ WYRÓŻNIAJĄCEGO SIĘ NAUCZYCIELA, OPIEKUNA I SOJUSZNIKA MŁODZIEŻY została Grażyna Smolińska –Wygrzywalska , nauczycielka przedmiotów zawodowych w ZSME.
To wyróżnienie w edycji 2022 otrzymało tylko 5 nauczycieli w Polsce, 3 nauczycieli akademickich i tylko 2 nauczycieli szkół ponadpodstawowych w tym Pani Grażyna( szczegóły na zdjęciach).
Wręczenie nagród odbyło się w Warszawie w budynku NOT w dniu 15.12.2022.
Laureaci konkursu otrzymali z rąk przewodniczącej Kapituły Konkursu prof. dr hab. inż. Aleksandry Rakowskiej statuetkę ,,Złote Pióro” i dyplom z werdyktem Kapituły i gratulacjami. Przy wręczaniu wyróżnień obecny był również prezes Zarządu Głównego SEP dr hab. inż. Sławomir Cieślik prof. PBŚ.
=======================================================================================================================
Najczystsze rodzaje energii naszej Planety
Meksyk 2022 22.11 - 2.12 2022 r.
Elektrownia Geotermalna „Los Humeros MEKSYK 2022 „
W ostatniej dekadzie listopada blisko 50 –cio osobowa grupa Koleżanek i Kolegów z Oddziału Tarnowskiego SEP wzięła udział w podróży do amerykańskiej elektrowni geotermalnej „Los Humeros” zlokalizowanej w centralnej części Meksyku– w której wykorzystuje się energię pozyskiwaną z naturalnych procesów występujących w strukturach Ziemi jakie cechuje strefa wulkaniczna występująca w tym obszarze Ameryki Północnej.
Tarnowscy elektrycy przy elektrowni geotermalnej „Los Humeros ” Meksyk listopad 2022 r. ( Fot dr inż. Agnieszka Lisowska - Lis)
Podziękowanie za zaproszenie i możliwość zwiedzenia elektrowni dla przedstawicieli „Los Humeros Geothermal Facility” składa Prezes Tarnowskiego Oddziału SEP Janusz Onak.
Meksyk listopad 2022 r. ( Fot dr inż. Agnieszka Lisowska - Lis).
Grupa tarnowskich elektryków w salach Muzeum Antropologicznego w Mexico City przy „Kamieniu Słońca” – Kalendarzu Azteków listopad 2022 ( Fot dr inż. .Agnieszka Lisowska - Lis)
Miasta Acapulco i Taxco de Alarcon, zwiedzanie olbrzymiej jaskini Cacahuamilpa i piramid w „Teotihucan” to żelazne punkty meksykańskiej podróży, które mimo napiętego programu i znikomego czasu udało nam się zrealizować.
A jak było, jakie emocje i odczucia towarzyszyły uczestniczącym w podróży Koleżankom i Kolegom, jak wykorzystuje i przetwarza się energię ziemi w warunkach meksykańskich, postaramy się aby opowiedzieli oni sami na łamach naszego Tarnowskiego Biuletynu SEP.
Wzmianka o elektrowni geotermalnej Los Humeros w Meksyku.
Teren Los Humeros znajduje się w stanie Puebla ma około 25 kilometrów kwadratowych, a przy jego budowie wywiercono około 43 studni geotermalnych, z których 23 są w eksploatacji, a trzy z nich są wykorzystywane do ponownego wstrzykiwania wody. Z eksploatowanych odwiertów uzyskuje się ponad 4 miliony ton pary rocznie, a także pozyskuje ponad 800 tysięcy ton solanki.Los Humeros III, elektrownia geotermalna o mocy 25 MW działa wspólnie z dwoma innymi istniejącymi zakładami w okolicy (Los Humeros II fazy A i B).
Elektrownia Los Humeros III – Faza A, zlecona do realizacji przez CFE de México ALSTOM, wykorzystuje parę wodną uzyskaną z odwiertów na głębokości do 3500 metrów, na powierzchni geotermalnej o powierzchni 12,5 km². Została zaprojektowana dla mocy zainstalowanej 25 MW i o rocznej produkcji przekraczającej średnio 200 GWh, co odpowiada rocznemu zużyciu energii w Meksyku przez ok 40 000 osób. Elektrownia geotermalna została uruchomiona w 2017 roku, a oficjalna jej inauguracja została dokonana przez rząd Meksyku w listopadzie tego samego roku.
Opracował
Jan SznajderTarnów 06.12.2022.
=======================================================================================================================
W dniu 10 listopada 2022 r. Koło nr 1 SEP zorganizowało tradycyjne coroczne spotkanie integracyjne dla swoich członków. Spotkanie odbyło się w restauracji Kardamon i zgromadziło 60 uczestników wraz z zaproszonym Prezesem Tarnowskiego Oddziału SEP Januszem Onakiem. Tak liczne spotkanie koleżanek i kolegów było okazją do zaprezentowania działalności Koła w okresie minionej kadencji Zarządu w latach 2018 – 2022 oraz rozpoczętej w 2022 kolejnej kadencji, co przedstawił Prezes Koła nr 1 w krótkiej prezentacji. Na zakończenie części oficjalnej głos zabrał Prezes OT SEP dziękując za dotychczasową zaangażowanie w pracę na rzecz SEP oraz życząc wytrwałości w dalszej działalności Koła. Dalsza część spotkania minęła w bardzo miłej i koleżeńskiej atmosferze.
=======================================================================================================================
31.10 - 1.11.2022r.
Co roku zgodnie z tradycją zostały złożone wiązanki na grobach Członków SEP w Krakowie jak i w Tarnowie.
=======================================================================================================================
2022.10.27
50 lecie Koła nr 9 przy ZSME
Koło nr 9 SEP przy Zespole Szkół Mechaniczno-Elektrycznych obchodzi w 2022 roku 50 lecie swojego powstania. Dla uczczenia tego jubileuszu w dniu 27.10.2022 zostało zorganizowane spotkanie w restauracji Bristol. W spotkaniu uczestniczyli członkowi Koła nr 9, Dyrekcja ZSME z dyr. Grzegorzem Szerszeniem oraz byłym dyrektorem Janem Onakiem, Prezydium OT SEP z Prezesem Januszem Onakiem i Prezesi Kół działających w OT SEP. Na początku spotkania Prezes Koła nr 9 Grażyna Smolińska-Wygrzywalska w krótkim wystąpieniu przedstawiła historię koła a następnie wręczyła nagrody i dyplomu założycielom Koła nr 9. Dyrekcja ZSME podziękowała Koleżance Grażynie za jej zaangażowanie i pasję a Prezes OT SEP uhonorował ją medalem Jana Szczepanika. Ważnym momentem spotkania było także uroczyste podpisanie umowy o współpracy pomiędzy ZSME a OT SEP. Po wystąpieniach zaproszonych gości rozpoczęła się część biesiadna spotkania.
=======================================================================================================================
2022.10.11
W dniu 11.10.2022 w Akademii Nauk Stosowanych w Tarnowie odbyła się Inauguracja Roku Szkolnego 2022/2023. W uroczystości wzięła udział rekordowa liczba gości z samorządów, władz państwowych, uczelni, służb mundurowych, przeciębiorców i stowarzyszeń. Oddział Tarnowski Stowarzyszenia Elektryków Polskich reprezentował Prezes Janusz Onak. Miłym akcentem na początku uroczystości było nadanie Auli Akademii Nauk Stosowanych imienia Jana Szczepanika wielkiego geniusza i wynalazcy połączone z odsłonięciem pamiątkowej tablicy. W trakcie spotkania poza wystąpieniem Pani Rektor dr hab. Małgorzaty Kołpy i zaproszonych gości, wręczono odznaczenia państwowe i uczelniane oraz słowa ślubowania wypowiedzieli studenci I roku. Na zakończenie uroczystości wykład pod tytułem Odkrywanie Odkrywcy wygłosił Prezes Fundacji Jana Szczepanika Mieczysław Czosnyka.
=======================================================================================================================
2022.10.08
W 2022 roku Małopolska Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa (MOIIB) obchodzi 20 lecie swojego powstania. Z tej okazji w Gmachu Krakowskiej Opery w dniu 08.10.2022 roku została zorganizowana uroczysta Gala. Na to święto zostało zaproszonych i wzięło udział wiele osobistości w tym Wojewoda Małopolski Łukasz Kmita i Minister Infrastruktury Andrzej Adamczyk. Oddział Tarnowski SEP był reprezentowany przez Prezesa Janusza Onaka. Galę rozpoczął Przewodniczący Okręgowej Rady MOIIB Mieczysław Boryczko który w swoim wystąpieniu przedstawił krótki rys historyczny Izby. Później były przemówienia gości, wręczenie odznaczeń państwowych oraz statuetek. Miły akcentem dla Tarnowa było wręczenie Brązowego Krzyża Zasługi dla Prezes Tarnowskiej Organizacji NOT Renaty Łabędź. Po części oficjalnej wystąpiła orkiestra Opery Krakowskiej w półtoragodzinnym koncercie.
Foto Janusz Onak
=======================================================================================================================
Biuro OT SEP przesyła informacje i zaproszenie dot. seminarium:
„INSTALACJE ELEKTRYCZNE I AUTOMATYKA BUDYNKÓW”
Dzień Dobry,
Zwracamy się z uprzejmą prośbą o rozesłanie programu naszego Seminarium Małopolskiego, wśród członków Państwa Instytucji i zamieszczenie informacji na Państwa stronie internetowej. Spotkanie dedykowane jest dla projektantów instalacji elektrycznych niskich napięć, biur projektowych oraz inwestorów instytucjonalnych. Udział w spotkaniu jest BEZPŁATNY – wymaga jedynie potwierdzenia uczestnictwa.
Jesteśmy organizatorem comiesięcznych Seminariów Regionalnych, które organizowane są pod patronatem Millennium Gazety Budowlanej od ponad 20 lat.
Mamy ogólnopolski zasięg, spotkania organizowane są w 16 regionach Polski, głównie w miastach wojewódzkich.
Celem Seminarium jest ułatwianie nawiązywania kontaktów z prelegentami, wymiana doświadczeń z realizacji, konsultacje w sprawie projektów, czy realizacji oraz wsparcie techniczne dla uczestników (m.in. pomoc w doborze odpowiednich rozwiązań, nowości, wytyczne do projektowania).
INSTALACJE ELEKTRYCZNE I
AUTOMATYKA BUDYNKÓW
AUTOMATYKA BUDYNKÓW
Seminarium Małopolskie dla projektantów instalacji elektrycznych niskich napięć, biur projektowych, firm wykonawczych oraz inwestorów instytucjonalnych
05 PAŹDZIERNIKA 2022
Premier Kraków Hotel (SALA PANTEON) ul. Opolska 14a 31-323 Kraków Parking Bezpłatny
UDZIAŁ BEZPŁATNY!
EKSPERT - WYMAGANIA PPOŻ:
Aktualne wymagania dla instalacji oświetlenia awaryjnego.
Ocena instalacji w budynkach istniejących i niezbędne czynności wykonywane podczas jej konserwacji z uwzględnieniem obowiązujących przepisów i polskich norm
st.bryg. Andrzej Siekanka
Naczelnik Wydziału Kontrolno-Rozpoznawczego KW PSP w Krakowie, Prezes Oddziału Małopolskiego SITP
Pełen program Seminarium dostępny poniżej:
ZOBACZ PROGRAM
PREZENTACJE Z ZAKRESU MATERIAŁÓW I TECHNOLOGII:
KOPOS, PRO-SERVICE, TF KABLE, FISCHER, ETI-POLAM, GAZEX, NICE, REPOS, HYBRID
JAK WZIĄĆ UDZIAŁ?
Aby wziąć udział wypełnij poniższy formularz zgłoszeniowy:
FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY
lub odpowiedz na tego maila zgłaszając siebie lub też inne osoby podając:
lub odpowiedz na tego maila zgłaszając siebie lub też inne osoby podając:
- Imię i nazwisko
- Telefon
- Stanowisko
Sprawdzimy dostępność miejsc i potwierdzimy udział. Wyślemy przypomnienie mailem i SMS przed Seminarium.
Gorąco zachęcamy do przekierowania zaproszenia do innych projektantów, wykonawców czy inwestorów, którzy mogą być potencjalnie zainteresowani wydarzeniem.
W przypadku pytań prosimy o kontakt z Działem Zaproszeń i Potwierdzeń email: zaproszenia@seminariaregionalne.pl kom: 732 052 014, 732 489 043
Gorąco zachęcamy do przekierowania zaproszenia do innych projektantów, wykonawców czy inwestorów, którzy mogą być potencjalnie zainteresowani wydarzeniem.
W przypadku pytań prosimy o kontakt z Działem Zaproszeń i Potwierdzeń email: zaproszenia@seminariaregionalne.pl kom: 732 052 014, 732 489 043
Organizator:
Millennium Gazeta Budowlana
Biotop Biuro Inżynierii Środowiska Sp.J
ul. A. Wiwulskiego 12, 51-629 Wrocław
www.biotop.pl
www.linkedin.com/company/mgbpl/
Biotop Biuro Inżynierii Środowiska Sp.J
ul. A. Wiwulskiego 12, 51-629 Wrocław
www.biotop.pl
www.linkedin.com/company/mgbpl/
=======================================================================================================================
Koło SEP nr 1 przy TAURON Dystrybucja S.A. Oddział w Tarnowie
serdecznie zaprasza wszystkich chętnych na szkolenie w zakresie Magazynów energii elektrycznej.
Szkolenie jest skierowane dla wszystkich osób mających styczność z coraz częściej spotykanymi problemami oraz pytaniami wynikającymi z zastosowania magazynów energii elektrycznej.
Miejsce i termin szkolenia:
Miejsce: Niebieska sala – TAURON Dystrybucja S.A. Oddział Tarnów, ul. Lwowska 72-96b, 33-100 Tarnów
Termin: 28.09.2022r. godzina od 10.00 do 14.00.
Zapisy: proszę o zapisy w formie mailowej lub telefonicznej do 26.09.2022r. na adres: mateusz.boruch@tauron-dystrybucja.pl lub tel: 571 665 877.
Tematyka szkolenia:
Część 1
Wpływ wymagań formalnych wynikających z kodeksu NCR fG na projektowanie instalacji PV. Inercja obiektów i możliwości sterowania. Optymalizacja wykorzystania przyłącza.
- zastosowanie strażnika mocy w przypadku instalacji podłączonych do sieci SN i WN,
- czy należy dublować moc jeśli magazyn ma wspomagać instalację fotowoltaiczną?
Cześć 2
Wpływ magazynu energii na prace sieci OSD,
- ogólna charakterystyka, zasada działania i oddziaływania magazynów energii.
Część 3
Magazyny w rynku zastosowań przydomowych, możliwości ograniczenia ilości wyłączeń
- rozwiązanie na niskim napięciu odnośnie regulacji napięcia w celu unikania wyłączania się falowników.
Szkolenie będzie prowadzone przez specjalistów firmy HUAWEI
W dniu 28 września 2022 roku w „Sali Błękitnej” w siedzibie TAURON Dystrybucja S.A. Oddział Tarnów (OTR), na zaproszenie Koła nr 1 działającego przy OTR, firma HUAWEI przeprowadziła szkolenie poprowadzone przez Pana Marcina Kłomskiego oraz Pana Rafała Niestępskiego.
Tematem spotkania było zaprezentowanie możliwości oraz problemów spowodowanych przyłączaniem magazynów energii do sieci OSD. Konferencja składała się z 3 części. W pierwszej zostały omówione wymagania formalne wynikające z kodeksu NCR fG, zastosowanie „strażnika mocy” w postaci magazynu energii. Pod dyskusję został poddany temat dublowania mocy generowanej przez magazyn energii oraz mocy z instalacji fotowoltaicznej wyprowadzanej z jednej inwestycji. Druga część polegała na omówieniu ogólnej charakterystyki magazynu energii wraz z wpływem magazynów na pracę sieci OSD. Ostatnia trzecia część omawiała zastosowanie magazynów energii dla rozwiązań domowych wraz z możliwością wykorzystania ich w celu ograniczeń wyłączania się falowników fotowoltaicznych spowodowanego za wysokim napięciem w instalacji.
Szkolenie zgromadziło ponad 30 słuchaczy – pracowników OTR, którzy w codziennej pracy zawodowej mają styczność z tego rodzaju tematami.
=======================================================================================================================
22-23.09.2022 r w Bydgoszczy odbył się czterdziesty /LX/ Zjazd Delegatów SEP który obradował w Auditorium Novum Politechniki Bydgoskiej pod hasłem przewodnim „Elektrycy dla przyszłości Polski”. Podczas pierwszego dnia obrad Zjazd przyznał godność Członków Honorowych 12 osobom. Zjazd wysłuchał sprawozdań odchodzących władz na kadencję 2018-2022 i udzielił absolutorium Zarządowi Głównemu. Na zakończenie pierwszego dnia obrad odbyły się wybory Prezesa SEP na kadencję 2022-2026. Nowym Prezesem został Kol. dr hab. inż. Sławomir Cieślik, prof. Politechniki Bydgoskiej. Należy nadmienić iż kontrkandydatem był kol. Andrzej Hahoł prof. Politechniki Wrocławskiej. W drugim dniu XL Walnego Zjazdu Delegatów SEP dokonano wyboru 15 osobowego Zarządu Głównego, Głównej Komisja Rewizyjna, Głównego Sądu Koleżeńskiego oraz Komisji Wyborczej Walnego Zjazdu Delegatów. Poza tym Zjazd przyjął liczne wnioski związane z kierunkami działania SEP w kadencji 2022-2026. W obradach uczestniczyli delegaci Tarnowskiego Oddziału SEP kol. Janusz Onak, kol. Antoni Maziarka, kol. Jan Sznajder i kol. Roman Kuczek.
=======================================================================================================================
13.09.2022r odbyło się kolejne posiedzenie Prezydium Zarządu T/O SEP na którym kol. Antoni Maziarka omówił główne problemy związane z funkcjonowaniem komisji kwalifikacyjnych pod rządami nowego Rozporządzenia Ministra Klimatu i Środowiska.
Kol. Jan Sznajder zaznajomił obecnych ze stanem przygotowań do wyjazdu tecnicznego do Meksyku oraz w Bieszczady, natomiast kol. Krzysztof Mikulski i kol. Roman Kuczek poinformowali o konferencjach organizowanych w miesiącach październik i listopad 2022 r. przez Koło nr 1 i Koło nr 3.
Kol. Prezes Janusz Onak poinformował o Walnym Zjeździe delegatów SEP, który ma się odbyć w dniach 22-23.09 2022r w Bydgoszczy w którym weźmie udział 4 delegatów z T/O SEP.
=======================================================================================================================
W roku 2022 Oddział Tarnowski SEP tradycyjnie ogłosił „Konkurs na najlepszą pracę dyplomową wyższych szkół technicznych regionu tarnowskiego”. Jak zwykle, prace zgłoszone przez absolwentów Akademii Nauk Stosowanych w Tarnowie (dawniej PWSZ w Tarnowie) były na bardzo wysokim poziomie, a tematyka bardzo ciekawa i nadążająca za aktualnymi technologiami. Po zapoznaniu się ze wszystkimi pracami, poza nagrodą główną, Komisja w skład której wchodzili kol. Grzegorz Bosowski, Aleksander Gawryał, Krzysztof Mikulski, Mariusz Majewski, Andrzej Liwo przyznała jeszcze dwa wyróżnienia.
Wyniki Konkursu:
Najlepsza praca dyplomowa
Praca dyplomowa pt. „Stanowisko do automatycznej kontroli wizyjnej kamerą, wykonane z wykorzystaniem technologii druku 3D dla wybranych elementów stanowiska”
Autor: Regina Arabik
Kierunek: Mechatronika, Specjalność: Mechatronika przemysłowa
Promotor pracy: dr inż. Wojciech Gruszecki
Wyróżnienia
Praca dyplomowa pt. „Elektryczna deskorolka ze sterowaniem bezprzewodowym”
Autorzy: Hubert Dulian i Tomasz Wójtowicz
Kierunek: Elektronika i Telekomunikacja
Promotor pracy: dr inż. Łukasz Mik
Praca dyplomowa pt. „Urządzenie śledzące położenie gwiazd i planet, na układzie Arduino”
Autor: Natan Lisowski,
Kierunek: Elektrotechnika, Specjalizacja: Automatyka i pomiary
Promotor pracy: dr inż. Ryszard Klempka
Nagrody zostały wręczone laureatom podczas tegorocznych obchodów Tarnowski Dni Elektryki w Auli PWSZ w Tarnowie. Laureatom konkursu serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów naukowych i zawodowych.
Prezes OT SEP i Dziekan Wydziału Politechnicznego ANS wręczają nagrodę za I miejsc pani Reginie Arabik
Corocznym elementem współpracy Oddziału z młodzieżą jest przyznawania Nagrody im. Jana Szczepanika absolwentom średnich szkół technicznych regionu tarnowskiego. Nagroda jest przyznawana uczniom, którzy podczas pobierania nauki w średniej szkole wyróżnili się szczególnymi osiągnięciami w konkursach, aktywnie uczestniczyli w działalności szkoły oraz uzyskali najwyższą średnią ocen z przedmiotów zawodowych. Wzorem lat ubiegłych do OT/SEP wpłynęły z czterech szkół wnioski o wyróżnienie nagrodą uczniów wytypowanych przez Rady Pedagogiczne.
Nagrody im. Jana Szczepanika otrzymali:
Zespół Szkół Mechaniczno – Elektrycznych w Tarnowie: Kamil Pinas, Jan Chrobak
Zespół Szkół Technicznych i Branżowych w Brzesku: Maksym Szemer, Paweł Gagatek
Zespół Szkół Zawodowych nr 1 w Dębicy: Paweł Pytel, Kacper Ciak
Zespołu Szkół Technicznych im. Ignacego Mościckiego w Tarnowie – Mościcach: Jakub Trela, Dawid Miczek
Dyplomy i nagrody zostały wręczone podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego w poszczególnych szkołach przez Grażynę Smolińską – Wygrzywalską, Marcina Szymczyka, Grzegorza Bosowskiego oraz Romana Kuczka i Władysława Łabuza
Wręczenie nagród w ZSTiB w Brzesku
=======================================================================================================================
2022.08.02
Szanowni Państwo!
Ogłaszamy X edycję Konkursu Fotograficznego. Zapraszamy do udziału wszystkich członków SEP. Regulamin i druk zgłoszenia w załączeniu.
Prosimy o rozpropagowanie wśród członków Waszych Oddziałów.
Z poważaniem
Joanna Miącz
--
STOWARZYSZENIE ELEKTRYKÓW POLSKICH
ODDZIAŁ RADOMSKI
im. prof. W. Krukowskiego
ul. W. Krukowskiego 1
26-600 Radom
tel./fax. 48 362 87 47
NIP. 796-008-31-12
ODDZIAŁ RADOMSKI
im. prof. W. Krukowskiego
ul. W. Krukowskiego 1
26-600 Radom
tel./fax. 48 362 87 47
NIP. 796-008-31-12
=======================================================================================================================
2022.07.01
W dniu 01.07.2022 roku dokładnie o godzinie 17:00 (godzina W) na cmentarzu w Krzyżu delegacja składająca się z przedstawicieli Stowarzyszeń Naukowo Technicznych złożyła na grobie Henryka Ziemnickiego wiązankę kwiatów oraz zapaliła symboliczne znicze, jako hołd dla działaczy stowarzyszeń którzy uczestniczyli w Powstaniu Warszawskim.
Z ramienia Stowarzyszenia Elektryków Polskich w delegacji uczestniczył Prezes Oddziału Janusz Onak.
Po chwili zadumy i wspomnień w szczególności postaci Henryka Ziemnickiego zrobione zostały pamiątkowe zdjęcia i uczestnicy delegacji rozeszli się aby wziąć udział w innych uroczystościach związanych z tym wydarzeniem.
=======================================================================================================================
2022.06.10
W dniu 10 czerwca 2022 r. o godz. 16 00 w Tarnowie ul. Traugutta 5 (Hotel Cristal Park - Dwór Modrzewiowy odbyło się Walne Zgromadzenie Oddziału.
Na wstępie zabrał głos Prezes Oddziału Tarnowskiego Janusz Onak który przywitał przedstawiciela Zarządu Głównego SEP, zaproszonych gości oraz wszystkich delegatów.Po przywitaniu odbyła się uroczystość wręczenia medali i odznaczeń dla wyróżniających się członków Oddziału. Odznaczenia wręczał Członek Zarządu Głównego SEP kol. Krzysztof Zięba oraz kol. Janusz Onak.
Po uroczystości wręczenia odznaczeń rozpoczęło się zgodnie z Porządkiem Walne Zgromadzenie Oddziału.
Porządek obrad Walnego Zgromadzenia Oddziału /WZO/w dniu 10.06.2022 r.
1. Otwarcie Zgromadzenia 2. Wręczenie medali i Odznaczeń
3. Wybór przewodniczącego obrad i sekretarza
4. Przyjęcie porządku obrad
5. Zatwierdzenie regulaminu obrad
6. Wybór Komisji Skrutacyjno-Wyborczej oraz Uchwał i Wniosków
7. Przedstawienie sprawozdania Zarządu Oddziału
8. Dyskusja
9. Przedstawienie wniosku przez Komisje Rewizyjną w sprawie udzielenia absolutorium
ustępującemu Zarządowi Oddziału
10. Podjęcie uchwały w sprawie udzielenia absolutorium Zarządowi Oddziału
11. Uchwalenie składu liczbowego nowego Zarządu
12. Wybór Prezesa Oddziału
13. Wybór Zarządu Oddziału, Komisji Rewizyjnej i Sądu Koleżeńskiego
14. Wybór delegatów na WZD
15. Zatwierdzenie zmian w regulaminach ZO i KRO
16. Przerwa
17. Dyskusja i wolne wnioski
18. Przedstawienie i przyjęcie do realizacji protokołu Komisji Uchwał i Wniosków
19. Zakończenie Walnego Zgromadzenia
Wyniki wyborów:
Prezes Oddziału
Janusz Onak
ZARZĄD
Władysław Bochenek
Krzysztof Mikulski
Grażyna Smolińska Wygrzywalska
Jan Sznajder
Roman Kuczek
Agnieszka Lisowska -Lis
Andrzej Wojtanowski
Marek Przebięda
Antoni Maziarka
Bolesław Budzik
Paweł Marek
Grzegorz Bosowski
Władysław Łabuz
Marek Lejko
Andrzej Kieć
KOMISJA REWIZYJNA
Andrzej Liwo
Marcin SzymczykZbigniew Kaput
Ryszard Małek
Mirosław Sępek
SĄD KOLEŻEŃSKI
Adam Dychtoń
Roman Romaniszyn
Marian Strzała
Krzysztof Gajewski
Marek Kostrzyrzewski
DELEGACI NA WZD
Jan Sznajder
Roman Kuczek
=======================================================================================================================
Spółka ASE ATEX Sp. z o.o. oraz Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Przemysłu Chemicznego Oddział w Tarnowie i Stowarzyszenia Elektryków Polskich Koło nr 3 przy Grupie Azoty S.A. w dniu 02.06.2022 (czwartek), zorganizowała seminarium technicznye pt. „Technika w strefach zagrożonych wybuchem”.
Spotkanie odbyło się w Dworku Modrzewiowym przy Hotelu Cristal Park w Tarnowie -Mościcach, ul. R.Traugutta 5 , 33-101 Tarnów, w godzinach od 9.00 do 15.00
Agenda szkolenia:
- 9.00-9.15 przywitanie gości, prezentacja Grupy ASE (Jacek Ciesielski oraz Tomasz Dzido) oraz SITPChem Oddział Tarnów (Stanisław Oczkowicz)
- 9.15-11.00 Akademia Bezpieczeństwa – podstawy dyrektywy ATEX oraz omówienie normy 60079-10-1-2021, prezentacja spółki Eko-Konsult [ prowadzący Rafał Siejko ]
- 11.00 – 11.30 przerwa techniczna, sesja pytań i odpowiedzi
- 11.30 – 12.30 Akustyczne obrazowanie nieszczelności jako efektywna metoda precyzyjnego wskazywania wycieków z instalacji” – prezentacja kamery ultradźwiękowej Distran + warsztat na stanowisku testowym [prowadzący – Sebastian Ziemian ASE ATEX]
- 12.30 - 13.30 – Wykrywanie wycieków cieczy z instalacji z użyciem przewodów sensorycznych NVent – prewencyjna ochrona przed zagrożeniem w strefach wybuchowych (prowadzący Radosław Plutecki - Nvent)
- 13.30 – 13.45 – przerwa techniczna, sesja pytań i odpowiedzi
- 13.45-14.30 - Zagrożenie spowodowane wyładowaniem elektrostatycznym w strefach Ex – teoria oraz przykłady ochrony (prowadzący to Rafał Siejko z Eko-Konsult)
- 14.30 – rozmowy z zespołem ASE oraz przedstawicielami SITPChem Oddział Tarnów i przedstawicielami SEP.
=======================================================================================================================
W dniu 26. maja 2022 r. odbyło się pierwsze posiedzenie Zarządu Koła nr 1 SEP przy TD S.A. wybranego na kadencję 2022 – 2026. Zarząd będzie pracował w składzie:
1. Grzegorz Bosowski – Prezes
2. Paweł Bartecki - Sekretarz
3. Elżbieta Obszarska - Skarbnik
4. Mariusz Majewski
5. Mirosław Łucyków
6. Marcin Szymczyk
7. Aleksander Gawryał
8. Krzysztof Mikulski
9. Andrzej Liwo
10. Grzegorz Ceglarz
11. Roman Kozioł
12. Aneta Lis-Brończyk
Ukonstytuowała się również Komisja Rewizyjna Koła przy Kole nr 1, która będzie działać w składzie:
1. Andrzej Wojtanowski – Przewodniczący
2. Wiesław Cich – Z-ca Przewodniczącego
3. Piotr Wardzała – Sekretarz
Ponadto omówiono plan pracy na 2022 r., w którym planuje się zorganizować konferencję naukową, wyjazd techniczny i spotkanie koleżeńskie.
=======================================================================================================================
TDE 2022
Serdecznie zapraszamy 17 maja 2022 - wtorek - do TAURON DYSTRYBUCJA S.A. Oddział w Tarnowie Akademii Nauk Stosowanych w Tarnowie ul. Lwowska 7 - 9b - sala konerencyjna "niebieska" na drugi dzień Tarnowskich Dni Elektryki.
Tematem przewodnim Tarnowskich Dni Elektryki i konferencji będzie temat zwiazany z Fotowoltaiką.
Zapraszamy!
=======================================================================================================================
Mimo trudnych czasów chcemy zaprosić Państwa do udziału w Konferencji popularno-naukowej w tarnowskiej uczelni.
Tematem przewodnim Tarnowskich Dni Elektryki i konferencji w ramach Święta Uczelni będzie "bezpieczeństwo w technice - technika dla bezpieczeństwa". Pojawią się postaci wynalazców, bezpieczna energia, ciemna energia... Szczegółowy plan poniżej. W załączeniu plakat z programem oraz linkiem do transmisji on-line.
Zapraszamy!
GDZIE: Akademia nauk Stosowanych w Tarnowie, aula (sala 017 budynku C, dawniej PWSZ w Tarnowie)
KIEDY: 10 maja 2022 (wtorek) JAK: hybrydowo (stacjonarnie oraz on-line, link na plakacie w PDF)
Program:
- 9:00 Otwarcie 9:20 „Niezwykły Jan Szczepanik” - prof. Edward Tutaj, ANS Tarnów;
- 9.55 „Działania Fundacji im. Jana Szczepanika dla promocji nauki i techniki” - Mieczysław Czosnyka, Prezes Fundacji im. Jana Szczepanika w Tarnowie;
- 10.30 „Ciemna Materia i ciemna energia” ks. prof. Tadeusz Pabjan, Copernicus Center, Centrum Badań Interdyscyplinarnych, Kraków, UPJPII, WSD Tarnów;
- 11.00 przerwa, prezentacje na zewnątrz - TAURON - mobilne laboratorium diagnostyki sieci – laboratorium wykrywania uszkodzeń i diagnostyki kabli, agregaty prądotwórcze Sumera Motors, pokaz działania Stacji Okolicznościowej PZK;
- 11.30 „Agregaty prądotwórcze SUMERA MOTORS, w tym agregaty gazowe i biogazowe” - Michał Sumera, współwłaściciel SUMERA MOTORS, Andrychów;
- 12.00 „Wielcy węgierscy wynalazcy i inżynierowie” – Dr Péter Korzenszky, Dr Gábor Géczi, MATE University Gödöllő , Węgry;
- 12.30 Konkurs dla uważnych słuchaczy;
- 12.40 Rozdanie nagród w konkursach prac dyplomowych SEP;
- 12.50 Rozdanie nagród w konkursie dla uważnych słuchaczy.
Zakończenie
UWAGA: w związku z wymogami technicznymi prosimy w miarę możliwości o wcześniejsze zgłoszenie grup (np. przesłanie organizatorom listy obecności) oraz wpisu na liście obecności przy wejściu do budynku w dniu konferencji
z wyrazami szacunku Agnieszka Lisowska-Lis Komitet Organizacyjny
=======================================================================================================================
w dniu 28.04.2022 (czwartek) o godz. 15:30 odbędzie się zebranie Zarządu Oddziału w Hotelu Krzyskim w Tarnowie ul. Krzyska 52b ( Sala Krzyska).
Porządek posiedzenia Zarządu Oddziału Tarnowskiego SEP
w dniu 28.04.2022 r.
1. Przyjęcie protokołu z poprzedniego posiedzenia Zarządu.2. Sprawozdanie Prezesa z działalności statutowej Oddziału oraz omówienie wyników
ekonomicznych za 2021 rok.
3. Informacja Skarbnika Oddziału dotycząca ilości członków na dzień 31.12.2021 r. oraz
wielkości wpłaconych składek członkowskich.
4. Sprawozdanie Przewodniczącego Oddziałowej Komisji Rewizyjnej w zakresie oceny
rocznego sprawozdania finansowego Oddziału oraz oceny działalności i sprawozdania
Zarządu Oddziału.
5. Przyjęcie sprawozdania finansowego za 2021 rok.
6. Udzielenie absolutorium Zarządowi Oddziału za prace w 2021 r. /Uchwała/
7. Podjęcie uchwały o likwidacji Koła nr 8 przy ZWSE
8. Omówienie wyników wyborów przeprowadzonych w Kołach Oddziału.
9. Przygotowania do Walnego Zgromadzenia Delegatów Oddziału.
a ) Przyjęcie sprawozdania Zarządu za okres 2018-2022 r. Sprawozdanie to zostanie
przedłożone WZDO.
b) Uchwalenie propozycji porządku obrad WZDO
c) Rekomendacja Zarządu Oddziału ws. kandydata na funkcje Prezesa Oddziału na
kadencję 2022-2026.
d) Przyjęcie uchwały w sprawie. stanowienia głosów Członków Wspierających
na WZDO /§ 27 pkt. 3 Statutu SEP/.
e) Przyjęcie projektu regulaminu obrad WZDO.
10. Sprawy organizacyjne związane z WZDO ustalenie terminu i miejsca obrad
11. Sprawy różne.
a. informacja o kontroli ZUS
Na wstępie Prezes Oddziału Tarnowskiego SEP kol. Janusz Onak przywitał wszystkich zebranych członków Zarządu Oddziału oraz zaproszonych członków wspierających. Przedstawił porządek posiedzenia i zreferował sprawozdanie z działalności statutowej Oddziału za okres 2018-2022 r.
Następnie Skarbnik Oddziału kol. Jan Sznajder przedstawił sprawozdanie z wpłaconych składek członkowskich, po nim zaś kol. Stanisław Kozioł zapoznał zebranych ze sprawozdaniem Oddziałowej Komisji Rewizyjnej. Po przyjęciu sprawozdania oraz przegłosowaniu absolutorium Zarządowi Oddziału, głos zabrał Prezes dziękując całemu Zarządowi za bardzo duży wkład pracy w działalność i funkcjonowanie Oddziału.
Po zapoznaniu obecnych z wnioskiem Prezesa koła Nr. 8 o likwidację koła Zarząd podjął taką Uchwałę.
Następnie omówił przygotowania do walnego Zgromadzenia Delegatów Oddziału jego organizacji oraz związane z tym wydarzeniem propozycje uchwał do przegłosowania przez Zarząd.
Na zakończenie jeszcze raz podziękował wszystkim członkom Zarządu za współpracę oraz bardzo duże zaangażowanie w pracach Oddziału.
=======================================================================================================================
23.04.2022
35 lat działalności firmy ELSBUD
Gratulacje od Kolegów i Koleżanek Członków Oddziału Tarnowskiego SEP.Z tej okazji na uroczystym spotkaniu w dniu 23.04.2022 r. Prezes Oddziału Tarnowskiego SEP Janusz Onak wręczył Panu Mirosławowi Sępkowi właścicielowi Firmy ELSBUD okolicznościową statuetkę z okazji 35 - lecia jej działalności. Prezes SEP w swoim wystąpieniu wskazał na stały a zauważalny w ostatnim okresie dynamiczny rozwój tej firmy, która od działalności elektroinstalacyjnej na poziomie instalacji niskonapięciowych rozwijała swoje portfolio i obecnie realizuje obiekty elektroenergetyczne na poziomie średnich i wysokich napięć zarówno obiektów liniowych jak również stacyjnych. Prezes Janusz Onak w swej wypowiedzi zwrócił uwagę na doskonałą odpowiedz firmy na oczekiwania rynku energii, dostosowania do zmieniających się uregulowań prawnych i podjęcie działalności, w której znaczące miejsce ma elektro-mobilność.
Wręczenie okolicznościowej statuetki i kosza kwiatów dla Firmy ELSBUD dokonuje w imieniu Koleżanek i Kolegów, - Prezes Oddziału Stowarzyszenia Elektryków Polskich Pan Janusz Onak.
Obecnie znaczące miejsce w zakresie projektowania i realizacji zajmują w firmie ELSBUD projekty związane z przygotowaniem i uruchomianiem stacji ładowania pojazdów elektrycznych realizowanych dla potrzeb infrastruktury transportu miejskiego. Należy zwrócić uwagę na fakt, że osiągane w tej działalności sukcesy to wynik pozyskania młodej i wykształconej kadry technicznej firmy, zaangażowania pracowników, szerokiej współpracy z dostawcami aparatów i zaawansowanych technologicznie urządzeń. Wdrożeniem nowych technologii w Firmie ELSBUD zajmuje się dedykowany zespół, którym obecnie kieruje Pani Maria Sępek doktorantka Politechniki Częstochowskiej – prywatnie córka właściciela.
Wielka niewiadoma na wejściu czyli okolicznościowy tort w kształcie bębna kablowego wykonany własnoręcznie przez Panią Agnieszkę Kościółek żonę właściciela firmy elektroinstalacyjnej
Wszystkim pracownikom firmy ELSBUD z okazji 35-lecia działalności w branży elektroenergetycznej składamy Jubileuszowe Gratulacje, a firmie ELSBUD życzymy dalszego dynamicznego rozwoju.
=======================================================================================================================
mgr inż. Dariusz Maciejewski 1944-2022
W dniu 20 kwietnia 2022 roku na Cmentarzu Komunalnym w Tarnowie-Mościcach z wielkim żalem pożegnaliśmy naszego Kolegę Dariusza Maciejewskiego, wieloletniego Członka Stowarzyszenia Elektryków Polskich Oddziału w Tarnowie. Kolega Dariusz w latach 1983-1990 był Prezesem Koła nr 5 przy Zakładach Mechanicznych w Tarnowie, oraz w latach 1984 – 1990 Członkiem Zarządu Oddziału SEP w Tarnowie.
Jego zasługą było opracowanie dokumentacji umożliwiającej powołanie do życia w 1988 roku do dzisiaj aktywnie działającego Ośrodka Rzeczoznawstwa przy Oddziale SEP w Tarnowie. Ośrodek Rzeczoznawstwa, który został przemianowany w kolejnych latach na Izbę Rzeczoznawstwa stał się ważnym instrumentem działalności Oddziału w znacznym stopniu wspomagającym aktywność Kolegów Członków SEP posiadających kierunkową specjalistyczną wiedzę w określonych branżach elektryki.
Jako wieloletni doświadczony wynalazca i racjonalizator - miał na swym koncie zgłoszonych i zarejestrowanych 26 patentów - wpłynął na upowszechnię tej unikalnej wiedzy w środowisku SEP i przyczynił się do pozyskania przez Kolegów działających w naszej organizacji technicznej dodatkowych umiejętności potwierdzanych nadanymi uprawnieniami „Specjalisty”, „Rzeczoznawcy” czy też „Weryfikatora”.
Posiadał nadaną przez Zarząd Główny SEP w Warszawie w 1985 roku –Srebrną Odznakę Honorową SEP, zaś w 2005 roku otrzymał Złotą Odznakę Honorową SEP.
Nasze ostanie wspólne spotkanie z Kolegą Dariuszem Maciejewskim miało miejsce w trakcie uroczystych obchodów 50 - lecia Oddziału Tarnowskiego SEP w dniu 11 września 2020 roku w Tarnowie. Poniżej pamiątkowe zdjęcia ze spotkania z Kolegami, którzy w raz z nim tworzyli początki Oddziału w okresie jego powołania do życia w 1970 roku.
W „Modrzewiowym Dworze” na wspólnym seniorskim wspomnieniowym spotkaniu przy okrągłym stole od prawej siedzą: Kol. Dariusz Maciejewski, Marian Strzała, Antoni Kawik, Marek Kostyrzewski, Kazimierz Danko.
Wspólne jubileuszowe zdjęcie - w środku Kol. Dariusz Maciejewski.
Informacje o działalności Kol. Dariusza można również znaleźć w publikacji - Monografii „Oddział Tarnowski Stowarzyszenia Elektryków Polskich w latach 1970-2020” maj 2020 roku wydajnej z okazji 50-lecia Oddziału Tarnowskiego SEP, oraz w nr 62 Biuletynu SEP Oddziału Tarnowskiego. http://www.sep-tarnow.com.pl/nr-62-pa-dziernik-2019.html.
=======================================================================================================================
Tarnowski Oddział Stowarzyszenia Elektryków Polskich
oraz
Koło nr 1 SEP przy TAURON Dystrybucja S.A. Oddział w Tarnowie
zaprasza na webinarium
z cyklu
„Spotkania Elektroinstalatorskie”
Tematy:
- Regulacja mocy, korzyść którą docenią producenci i dystrybutorzy energii – Prelegenci: Adrian Dałek, Marcin Surma z firmy WAGO Solar Park Management,
- Magazynowanie energii na potrzeby fotowoltaiki – Prelegent: Szymon Witoszek z firmy ONDE SA,
- Zasady postepowania podczas zdarzeń z instalacjami fotowoltaicznymi – Prelegent: mł. kpt. Strzesak Jakub - Państwowa Straż Pożarna
Webinarium odbędzie się w czwartek 07 kwietnia 2022 r. w godz. 9.00-12.00 z wykorzystaniem platformy TEAMS
Udział pracowników Oddziału został uzgodniony z Dyrektorem Oddziału
________________________________________________________________________________
Spotkanie w aplikacji Microsoft Teams
Dołącz na komputerze lub w aplikacji dla urządzeń przenośnych
Kliknij tutaj, aby dołączyć do spotkania
Dołącz przy użyciu urządzenia do wideokonferencji
9999@tauron.pl
Identyfikator konferencji wideo: 127 393 039 6
Alternatywne instrukcje dotyczące wybierania numeru VTC
Lub połącz się (tylko dźwięk)
+48 22 295 39 04,,781736033# Poland, Warsaw
Identyfikator konferencji telefonicznej: 781 736 033#
Znajdź numer lokalny | Resetuj numer PIN
Dowiedz się więcej | Opcje spotkania
=======================================================================================================================
Walne Zebranie Członków Koła nr 1 SEP przy TAURON Dystrybucja S.A. Oddział w Tarnowie
Koleżanki i Koledzy
W związku z kończącą się 4 letnią kadencją Zarządu Koła nr 1 SEP przy TAURON Dystrybucja S.A. Oddział w Tarnowie, w dniu 24 marca 2022 r. odbyło się Walne Zebranie Członków Koła nr 1. Nasze Koło liczące na koniec 2021 r. 210 członków, jest najliczniejsze w Tarnowskim Oddziale SEP i stanowi ok. połowy wszystkich jego członków. W zebraniu które otworzył Prezes Koła nr 1 Grzegorz Bosowski uczestniczyło 62 członków Koła w tym Prezes OT SEP Janusz Onak oraz zaproszona cała Dyrekcja Oddziału Tarnowskiego TD S.A. w osobach Jacka Duńca, Pawła Marka, Wojciecha Gałdy i Jacka Stańczykiewicza.
Po stwierdzeniu prawomocności WZK, zgodnie z przyjętą agendą spotkania jego Przewodniczącym został wybrany kol. Aleksander Gawryał, który poprowadził dalszą część zebrania. Po wybraniu Protokolanta, Komisji Skrutacyjnej oraz Komisji Uchwał i Wniosków, głos zabrał ustępujący Prezes Koła przedstawiając sprawozdanie z działalności Zarządu za lata 2018 – 2022. W swoim wystąpieniu przekazał informacje o zorganizowanych konferencjach naukowych, wyjazdach technicznych oraz spotkaniach integracyjnych w tym także o najważniejszym wydarzeniu jakim były obchody Jubileuszu 70-lecia Koła nr 1 w
2021 r. Jednocześnie podziękował wszystkim za wkład pracy w organizację tych wydarzeń. Kolejny punktem było sprawozdania Komisji Rewizyjnej wygłoszone przez Wiesława Cicha. Komisja stwierdziła, że Zarząd zrealizował postawione przez nim zadania i zawnioskował o udzielenie absolutorium ustępującemu Zarządowi. W wyniku późniejszego głosowania absolutorium zostało jednogłośnie udzielone.
2021 r. Jednocześnie podziękował wszystkim za wkład pracy w organizację tych wydarzeń. Kolejny punktem było sprawozdania Komisji Rewizyjnej wygłoszone przez Wiesława Cicha. Komisja stwierdziła, że Zarząd zrealizował postawione przez nim zadania i zawnioskował o udzielenie absolutorium ustępującemu Zarządowi. W wyniku późniejszego głosowania absolutorium zostało jednogłośnie udzielone.
W trakcie zebrania głos zabrał Prezes OT SEP Janusz Onak, który w swoim wystąpieniu podziękował ustępującemu Zarządowi za zaangażowanie w działalność SEP i wręczył Prezesowi Koła okolicznościowy list z podziękowaniami. Głos zabrał również Dyrektor Naczelny OTR, także dziękując za aktywną działalność Koła i życząc dalszej równie dobrej współpracy.
Następnie przystąpiono do wyborów władz Koła na kadencję w latach 2022-2026.
W pierwszej kolejności przystąpiono do wyborów Prezesa Zarządu Koła. Zgłoszona została jedna kandydatura Grzegorz Bosowskiego, który został jednogłośnie wybrany na to stanowisko. W kolejnym głosowaniu wybrano pozostałych 11 członków Zarządu, którymi zostali:
- Elżbieta Obszarska - SkarbnikW pierwszej kolejności przystąpiono do wyborów Prezesa Zarządu Koła. Zgłoszona została jedna kandydatura Grzegorz Bosowskiego, który został jednogłośnie wybrany na to stanowisko. W kolejnym głosowaniu wybrano pozostałych 11 członków Zarządu, którymi zostali:
- Paweł Bartecki - Sekretarz
- Mariusz Majewski
- Mirosław Łucyków
- Marcin Szymczyk
- Aleksander Gawryał
- Krzysztof Mikulski
- Andrzej Liwo
- Grzegorz Ceglarz
- Roman Kozioł
- Aneta Lis-Brończyk
Do składu Komisji Rewizyjne wybrani zostali:
- Piotr Wardzała
- Andrzej Wojtanowski
- Wiesław Cich
Jako ostanie, odbyły się wybory Delegatów na Walny Zjazd Oddziału, którymi zostali:
- Janusz Onak
- Jan Sznajder
- Antoni Maziarka
- Krzysztof Mikulski
- Aleksander Gawryał
- Mariusz Majewski
- Grażyna Dąbrowska
- Zbigniew Gieroń
- Zbigniew Gniadek
- Jerzy Niedojadło
- Paweł Marek
- Kazimierz Pasierb
- Mirosław Łucyków
- Grzegorz Ceglarz
- Wiesław Cich
- Elżbieta Obszarska
- Władysław Bochenek
- Marcin Szymczyk
- Andrzej Liwo
- Jarosław Kubala
Na zakończenie WZK głos zabrał Prezes Koła Grzegorz Bosowski dziękując za udzielone w wyborach poparcie i zaufanie, jednocześnie deklarując zaangażowanie w dalszą prace w kolejnej kadencji.
Foto: Roman Kozioł
WZK Koła nr 1
Zarząd Koła nr 1 SEP na kadencję 2022-2026.
Od lewej: Marcin Szymczyk, Elżbieta Obszarska, Krzysztof Mikulski, Aneta Lis-Brończyk, Mirosław Łucyków, Grzegorz Ceglarz, Grzegorz Bosowski, Mariusz Majewski, Aleksander Gawryał, Andrzej Liwo, Roma Kozioł, Paweł Bartecki
=======================================================================================================================
Walne Zebranie Sprawozdawczo Wyborcze w Kole SEP nr 3 przy Grupie Azoty S.A.
W dniu 23 lutego 2022 r. w sali restauracji Kasyno odbyło się Walne zebranie Członków Koła SEP nr 3 przy Grupie Azoty S.A. w Tarnowie. Zebranie zwołano w związku z upływem kadencji 2018 – 2022, a co się z tym wiąże, wypełnieniu obowiązku sprawozdawczego za okres upływającej kadencji oraz powołania Zarządu Koła na lata 2022 - 2026.
Gościem Zebrania był przewodniczący Oddziału tarnowskiego SEP kol. Janusz Onak.
Otwarcia zebrania dokonał Prezes Koła kol. Roman Kuczek, który powitał zgromadzonych i zaprezentował porządek obrad. Zgodnie z obowiązującymi procedurami, wybrano prowadzącego obrady, którym został kol. Władysław Łabuz, Komisję skrutacyjną oraz Komisję uchwał i wniosków.
Ważnym elementem zebrania było sprawozdanie Prezesa Koła z działalności w okresie kadencji. W swym wystąpieniu, kol. Roman Kuczek podsumował liczebność koła nr 3 uwzględniając kolegów, którzy zasilili stan osobowy w czasie minionej kadencji i zostali wpisani na listę członków, oraz kolegów i koleżanki którzy „odeszli” z naszego grona. Tych ostatnich, na wniosek Prezesa uczczono minutą ciszy. W dalszej kolejności krótkiej analizie poddano finanse Koła. Ważnym elementem sprawozdania był opis działalności statutowej, wśród której istotną rolę odegrała organizacja dorocznej konferencji Energetyka Przemysłowa, organizacja wyjazdów na targi, spotkania Noworoczne oraz działalność polegająca na publikowaniu artykułów w Biuletynie SEP. Prezes Roman Kuczek zwrócił również uwagę na fakt, że członkowie naszego Koła uczestniczą w działalności szkoleniowej oraz wchodzą w skład komisji kwalifikacyjnych przyznających uprawnienia zawodowe.
Po sprawozdaniu Prezesa nastąpiła dyskusja, w trakcie której na uwagę zasługuje wystąpienie Przewodniczącego Oddziału Tarnowskiego Stowarzyszenia Elektryków Polskich, kol. Janusza Onaka. Podsumowując współpracę w okresie kadencji 2018 – 2022. Prezes Onak wyraził podziękowania dla kol. Romana Kuczka za wzorowe pełnienie funkcji prezesa Koła. Zwrócił uwagę na całokształt działań zarówno wewnątrz w Kole, jak i w Okręgu tarnowskim oraz wyższych strukturach Stowarzyszenia do Zarządu Centralnego włącznie. W krótkiej retrospekcji przypomniał współudział w organizacji 100-lecia SEP w tarnowskim Ratuszu oraz wycieczki po Grupie Azoty, której kol Roman Kuczek był organizatorem, wspomniał o współpracy w przygotowaniu i uczestnictwie w obchodach 50-cio lecia Tarnowskiego Oddziału SEP oraz o współtworzeniu rocznicowej monografii. Korzystając z okazji kol. Janusz Onak podsumował działalność Oddziału w tej kadencji, zwracając uwagę na organizację konkursu prac dyplomowych, konkursu wiedzy o Janie Szczepaniku oraz organizacji wycieczek o charakterze naukowo-technicznym i krajoznawczym, w tym najbardziej egzotyczną wycieczkę do Chin.
Kończąc swą wypowiedź Prezes Janusz Onak wręczył kol. Romanowi Kuczkowi okazjonalne Podziękowanie za całokształt działalności w kadencji 2018 – 2022.
Link do zdjęć
=======================================================================================================================