Odznaka Honorowa SEP - SEP_OT

Przejdź do treści

Odznaka Honorowa SEP

Oddział > Odznaczenia i Medale > Odznaczenia Zarządu Głównego
REGULAMIN NADAWANIA ODZNAKI HONOROWEJ SEP

1. Opis odznaki honorowej SEP
1.1. Odznaki honorowe mają kształt czworokąta o zaokrąglonych bokach („telewizorek”).
1.2. Odznaka honorowa srebrna ma średnicę 25 mm, wykonana jest z metalu i nie- bieskiej emalii, posiada wieniec i logo SEP w kolorze srebrnym – wykonana jest również w wersji miniaturowej.
1.3. Odznaka honorowa złota ma średnicę 25 mm, wykonana jest z metalu i niebie- skiej emalii, posiada wieniec i logo SEP w kolorze złotym – wykonana jest również w wersji miniaturowej.
1.4. Odznaka honorowa szafirowa ma średnicę ok. 22 mm, galwanicznie pozłacana, barwiona emalią ceramiczną w kolorze szafirowym (złote litery SEP na szafirowym tle oraz szafirowy pierścień wokół złotych liści). Zapięcie na sztyft („motylek”).

2. Kryteria nadawania odznaki
2.1. Odznaka honorowa SEP może być nadana:
1) członkom SEP, opłacającym składki, wyróżniającym się:
a) osiągnięciami w pracy społecznej w SEP,
b) wybitnymi osiągnięciami naukowymi lub zawodowymi,
c) szczególną aktywnością w działalności gospodarczej;
2) kołom SEP w dowód uznania za osiągnięcia w pracy społecznej i w propago- waniu SEP;
3) członkom wspierającym SEP — popierającym działalność SEP;
4) osobom, które nie są członkami SEP, a także pracownikom etatowym SEP, w tym również redakcji czasopism SEP - ze stażem powyżej 10 lat — za szczególne zasługi dla SEP lub elektryki polskiej.
2.2. Srebrna odznaka może być nadana:
1) członkom SEP — nie wcześniej niż po 8 latach stażu członkowskiego w SEP, w tym co najmniej 5-letniej aktywnej działalności społecznej, rozumianej jako pełnienie funkcji w kole lub we władzach jednostek organizacyjnych SEP;
2) kołom:
a) nie wcześniej niż po 10 latach działalności, które zajęły w konkursie ogól- nokrajowym „na najaktywniejsze koło SEP”: pierwsze miejsce albo dwa
razy miejsca drugie lub trzecie,
b) z okazji jubileuszu 20-, 30-, 40-lecia nieprzerwanej aktywnej pracy społecznej na rzecz SEP w zakładzie pracy;
3) członkom  wspierającym  -  po  10  latach  nieprzerwanego  wspierania  SEP (w oddziale lub w ZG SEP).
2.3. Złota odznaka może być nadana:
1) członkom SEP — posiadającym odznakę srebrną co najmniej 5 lat i w okresie po jej otrzymaniu wykazali się aktywną działalnością społeczną;
2) kołom:
a) mającym odznakę srebrną w okresie nie krótszym niż 10 lat, które zajęły w  konkursie „Na najaktywniejsze koło SEP”: pierwsze miejsce albo dwa
razy drugie lub trzecie miejsce,
b) z okazji jubileuszu 50-lecia nieprzerwanej, aktywnej pracy społecznej na rzecz SEP;
3) członkom  wspierającym  —  po  20  latach  nieprzerwanego  wspierania  SEP (w oddziale lub  w  ZG)  bez  konieczności  uprzedniego otrzymania  odznaki srebrnej.
2.4. Szafirowa odznaka honorowa może być nadana: tylko członkowi zwyczajnemu SEP (os. fizycznej) posiadającemu złotą odznakę honorową co najmniej 10 lat, który w okresie po jej otrzymaniu wykazał się udokumentowaną działalnością poprzez pełnienie funkcji we władzach
oddziału lub SEP.
2.5. W wyjątkowych przypadkach, uzasadnionych wiekiem czy szczególnymi zasługami dla SEP lub elektryki polskiej, może być nadana honorowa odznaka poza warunkami określonymi w p.p. 2.2. i 2.3.

Załączniki:
- formularz wniosku o nadanie (srebrnej, złotej, szafirowej)*) odznaki honorowej SEP (członkowi zwyczajnemu, os. fizycznej)
doc,  docx,  

- formularz wniosku o nadanie (srebrnej, złotej)*) odznaki honorowej SEP (członkowi wspierającemu, kołu SEP, os. prawnej)


Wróć do spisu treści